Czym jest udana zabawa?

Rozrywka jest cząstką składową cywilizacji, a kultura to zaakceptowany w społeczeństwie charakterystyczny sposób postępowania, rozumowania i odczuwania. Stanowi drogę życiową narodu. W związku z tym kultura społeczeństwa jest reprodukcją jego norm moralnych.

Chyba żaden inny środek masowego przekazu nie rozpowszechnił się tak niesłychanie w obecnym stuleciu ani nie zdobył takiej popularności i takiego wpływu, jak kino oraz telewizja. Niektórzy sugerują, że filmy to samo życie. Ponieważ jednakże gwiazdy filmu są równocześnie nowoczesnymi bohaterami ludowymi, w następstwie tego filmy mogą przydawać tej śmiałej etyce znaczenia, niejako ją nobilitować.
Rozrywka ma prawo oddziaływać na ludzi korzystnie lub szkodliwie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu zabawa była niewrogą imprezą rodzinną, obecnie jest jedynie dla dorosłych.

Co poniektórzy motywują tę uderzającą zmianę, mówiąc, że chodzi po prostu o niewinne odprężenie się. Jednak czy to prawda? W rzeczywistości większa część dzisiejszych rozrywek utraciła wszelkie dawniejsze wartości etyczne z powodu trzech rzeczy: nielegalnych narkotyków, brutalnej przemocy i pokazywania scen seksualnych.
Zabawa to człowiecza potrzeba
Pragnienia człowieka są przeróżne, a wynika to przede wszystkim z różnorodności ludzi na globie, bo każdy z nas jest inny i każdy przez to zajmuje się innymi kwestiami i inne rzeczy go intrygują.

Czy to potrzeby kierowane przez geny czy to wymogi wynikające po prostu z osobistych predyspozycji – nie ważne. Ważny jest fakt, że są pewne potrzeby, jakie człowiek spełniać musi i jakie są reprezentatywne dla każdego z nas, mimo różnorodności oraz są takie potrzeby, jakie pojawiają się u jednych ludzi, natomiast u drugich ich w ogóle nie ma. Tak czy inaczej, nawet potrzeby występujące u wszystkich są jednak spełniane w rozmaity sposób.

Share This Post

Post Comment