Gdzie jest wierzchołek technologii?

Sporo młodych ludzi szczyci się tym, że żyje w erach ogromnego rozwoju najnowocześniejszych technologii oraz z nieskrywaną wielokrotnie pogardą patrzy na przodków, którzy w ich mniemaniu nie byli zdolni do abstrakcyjnego myślenia lub do tworzenia rzeczy gigantycznych.

Faktem zostaje, że co chwilę jesteśmy wprost bombardowani wiadomościami o nowych gadżetach technologicznych czy elektronicznych i wydawać by się mogło, że de facto żyjemy w erze geniuszy. Kto jednakże zna historię ludzkości, całkowicie zdaje sobie sprawę, że to wierutne bzdury.

Obecne wynalazki nie są niczym innym niż ciągłym przerabianiem czy optymalizowaniem tego, co wynaleziono już dawno temu. Przecież to ewidentne, że dzisiaj nikt nie mógłby radować się współczesnym modelem samochodu, jeśli wiele tysięcy lat temu – dziś już nikt nie wie, gdzie i kiedy tak właściwie – nie wynaleziono by koła. Koło jest tak obecne w życiu, że w ogóle nie zdajemy sobie kwestii, że życie bez niego byłoby absolutnie inne. Na kole opiera się cała współczesna technika. Bez niego nie byłoby dopuszczalne większość współczesnych sprzętów.

Należy o tym pamiętać, zanim wyda się niepochlebne sądy o ludziach żyjących na świecie w czasach starożytnych, bo gdyby nie inwencja Ateńczyków, dużo dziedzin dzisiejszej nauki nie miałoby prawa bytu.
W dobie dzisiejszych czasów, w niezmiernie prędkim tempie rozwijają się technologie w każdej dyscyplinie życia. Wszystkie laboratoria przez cały czas prowadzą rozmaite badania i testy na innowacyjnych produktach, po to żeby mogły zostać wprowadzone na rynek oraz jednocześnie stać się dostępne dla pospolitego, przeciętnego konsumenta.

Gospodarka światowa nie ma innego wyjścia jak kierowanie prac w tym kierunku, bo cywilizacja chce i chce nadal się rozwijać, a do tego by to mogło nastąpić niezbędne są tego rodzaju badania.

Share This Post

Post Comment