Jak znaleźć zaufane doradztwo kredytowe?

Doradztwo kredytowe jest to usługa, która w ostatnich latach znalazła wysokie miejsce na rynku finansowym. To jest efekt zapotrzebowania klientów na wiedzę finansową, a także potrzebę uzyskania pomocy i dodatkowych środków. Doradcy kredytowi zajmują się głównie udzielaniem kredytów, jednak jest to dobierane bardzo indywidualnie. Wystarczy zgłosić się do polecanego biura, które ma dobre opinie wśród klientów i wypełnić podane ankiety. Dodatkową zaletą jest rozmowa z doradcą, która jest wykonywana z zachowaniem ochrony danych osobowych i finansowych. Dopiero na podstawie szczegółowej analizy doradca może polecić konkretny kredyt zarówno hipoteczny, jak i gotówkowy.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą własne biznesy także mogą skorzystać z doradztwa kredytowego, tym bardziej jeśli ich sytuacja nie jest zbyt dobra w banku. Klienci są sprawdzani w BIK, ale przede wszystkim mają większe szanse uzyskania kredytu, ponieważ analiza dotyczy całej sytuacji materialnej oraz zawodowej. Doradcy posiadają bogatą wiedzę na temat każdego kredytu, jaki na rynku jest aktualny i dlatego mogą porównać dla klienta poszczególne banki i oferty ze sobą. Nawet warunki umowy są ciekawsze, ponieważ doradcy współpracują z bankami i otrzymują od nich ciekawe profity, a nawet wiele zniżek czy bonifikaty. Pomoc uzyskana jest fachowa i kompletna, szczególnie jeśli doradztwo kredytowe jest na rynku dłuższy czas.

Tomasz Wostal – niezależny doradca kredytowy i finansowy – sprawdź usługi

http://tomaszwostal.pl/

Zaufane to takie, które posiadają nie tylko dane kontaktowe, stronę internetową, ale również swoje oddziały w różnych miastach. Bardzo często współpracują oni z największymi organizacjami finansowymi, ubezpieczeniowymi czy emerytalnymi, dlatego te właśnie są najbardziej godne zaufania. Ranking doradztw kredytowych wykazanych w fachowych czasopismach biznesowych również ma wpływ na udzielanie kredytów oraz ilość klientów każdego roku. Doradca kredytowy pełni funkcję asystenta pomocy finansowej nie tylko na etapie udzielania kredytu, ale również przez kolejne lata. Ma prawo udzielać porad, wskazywać różne rozwiązania lokowania pieniędzy czy też pokazywać jakie możliwości inwestowania są godne polecenia. Jeśli ma stałych klientów, to organizuje dla nich krótkie szkolenia finansowe, na których objaśnia działanie wielu aktywów, na jakie klienci mogą liczyć w obecnym czasie. Coraz więcej doradców poszerza swoje usługi o polecanie funduszy emerytalnych, inwestycyjnych, czy nawet pomagają inwestować na giełdzie. Aby móc zostać doradcą kredytowym, należy przejść odpowiednie szkolenia i uzyskać licencję doradcy.

Stąd też klienci mają prawo sprawdzić pod tym kątem swoich doradców, aby mieć pewność tego, komu powierzają swoje pieniądze. Odpowiedzialność jest wysoka, jednak doradcy kredytowi mogą jedynie podpowiedzieć rozwiązania, natomiast klient ostateczną decyzję w sprawie finansów podejmuje samodzielnie. Umowy także podpisywane są z bankiem, natomiast dzięki doradcy jest ona szybciej zrealizowana. Dodatkową zaletą jest to, że doradca może podpowiedzieć ciekawe rozwiązania spłaty kredytu.

Share This Post

Post Comment