Szczyt nowinek technologicznych

Prawdopodobnie co poniektórzy zadają sobie pytanie: czemu innowacyjne technologie są aż tak potrzebne oraz z rozkoszą stosowane? Otóż odpowiedzią może być fakt, iż człowiek jest jednostką która została skonstruowana do tego, aby się rozwijać. W momencie kiedy nikt nie inwestowałby w tego rodzaju przedsięwzięcia, z całą pewnością nie byłoby dziś komputerów, telewizorów, a może nawet żarówek lub prądu elektrycznego i w dalszym ciągu egzystowalibyśmy w jaskiniach, odżywiając się surowym mięsem.

Wszystkie nowatorskie technologie wywołują pewien krok na przód, w przyszłość, a równocześnie powstanie czegoś całkiem nowego.
Egzystujemy w czasach, kiedy tak właściwie codziennie pojawiają się oryginalne technologie, oryginalne zaawansowane sprzęty mające umilić ludziom życie, polepszyć jego jakość czy usprawnić pracę. Nie każdy człowiek ma dostęp do wszystkich zdobyczy techniki, jakkolwiek jest jedna rzecz, o jakiej wiedzą i jakiej używają obecnie prawie wszyscy – mianowicie Internet. Jest to powszechna sieć, do której prawa roszczą sobie Amerykanie, a która w realności powstała we Francji, gdzie służyła jako wewnętrzna sieć do przekazywania informacji w pewnej jednostce gospodarczej.

Wymysł ten był tak odpowiedni, że w ciągu kilku lat okiełznał cały świat. Ogólnoświatowa sieć jest kopalnią informacji – wypróbowanych lub ewentualnie wątpliwych. Można tam odkryć wszystko, co wyłącznie przyjdzie nam do głowy: przepisy na ciasto, na trutkę, instrukcje budowy domów czy konstruowania rozmaitych niebezpiecznych przedmiotów. W Internecie powstają też bez ustanku innowacyjne portale informacyjne oraz społecznościowe, gdzie ludzi ochoczo dzielą się zdają sobie sprawę z tego i nawiązują znajomości. Dostęp ma każdy oraz jest on gratisowy. Z popularności Internetu korzystają też producenci oraz usługodawcy, oferujący tam swoje artykuły.

Z sieci korzystają politycy i szefowie państw, łącznie z Watykanem – który przecież stereotypowo jest przeciwny postępowi oraz nauce. Nie tak dawno były papież Benedykt XVI wszedł w nową epokę wysyłają pierwszą wiadomość na Twitterze!

Share This Post

Post Comment