Zachwycające rarytasy kontynentu Ameryki Południowej – Peru i Urugwaj

Ameryka Południowa wielu ludzi zachwycała własnym orientalizmem. Podróże w te miejsca nie przystawały jednak do najbezpieczniejszych. Zredukowanie przestępczości uczyniło, że turystyka mogła się tam rozwinąć. Jednym z bardziej popularniejszych państw stało się Peru. Tu odkryć można zapierające dech w piersiach góry, duże pustynie, śliczne, tropikalne plaże i dżungle. Dzisiejsze miasta oferują wspaniałe noclegi i mnóstwo atrakcyjnych rozrywek.

Mówiąc o Peru nie można zapomnieć o doskonałych atrakcjach i odkryciach archeologicznych. Rozmaitość krajobrazów jest niepospolitą atrakcją dla badaczy przyrody. Turyści są w stanie błądzić jednego dnia przez ośnieżone górskie szczyty, po czym udać się na wybrzeża. Zima w Peru trwa od czerwca do września. W tym czasie dniami jest względnie ciepło, niemniej jednak w nocy temperatura jest na minusie. Ulewne, przelotne deszcze występują od grudnia do kwietnia. Jednakże taka pogoda występuje wyłącznie w górach, w stolicy, Limie jednak praktycznie przenigdy nie pada. To samo mierzy się innych pokaźniejszych miast.
Ameryka Południowa czasochłonne musiała nagabywać podróżników do odwiedzenia swoich krajów. Turystyka do niedawna doświadczała tam zastój. Dopiero po politycznej stabilizacji sytuacja ta ulegała apatycznej zmianie. Podróże do orientalnych krajów stały się nawet legendarne. Takie odległe miejsca od zawsze pasjonowały fanatyków kultury.
Urugwaj słynie z kapitalnych noclegów oraz bogatego miejskiego nocnego życia. To małe państwo cieszy się wysokim standardem życia mieszkańców. Przyjeżdżający ludzie nie różnią się niemalże standardem życia od tubylców. wobec tego także kraj ten znamionuje się najmniejsza przestępczością pośród krajów latynoskich tego kontynentu.

Stolica kraju, Montevideo słynie z błyskotliwego rozwoju. Odwiedzający to miejsce są niejednokrotnie zaskoczeni tak potężnym rozwojem gospodarczym. Urugwaj jest w związku z tym perełką Ameryki Południowej. Przybywając tam wolno zmienić zdanie o całym tym wschodnim kontynencie. Niezwykle legendarnym sportem jest piłka nożna.

Share This Post

Post Comment