Zalety pożyczki pod zastaw nieruchomości

Pożyczka pod zastaw nieruchomości zwana jest również pożyczką hipoteczną, a jej zabezpieczenie stanowi określona nieruchomość. Dzięki takiemu zabezpieczeniu można tak naprawdę uzyskać pożyczkę na dowolny cel, co znacząco odróżnia ją od kredytu hipotecznego. Osoby, które decydują się na zaciągnięcie takiego zobowiązania, bardzo chwalą sobie ten rodzaj pożyczki, ponieważ wiąże się z nią wiele zalet. Jakie zatem korzyści płyną z zaciągnięcia pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Możliwość uzyskania wyższej kwoty pożyczki
Największą zaletą pożyczki pod zastaw nieruchomości jest fakt, iż w przypadku takiego rozwiązania można otrzymać dosyć wysoką kwotę środków pieniężnych. Jest to możliwe głównie dzięki zabezpieczeniu spłaty takiej pożyczki, ponieważ nieruchomość zazwyczaj ma wyższą wartość niż kwota samej pożyczki. Wiele osób zmaga się z problemem niezbyt wysokich dochodów, przez co uzyskanie pożyczki w wysokiej kwocie jest praktycznie niemożliwe. Wszystko wygląda natomiast inaczej jeśli zabezpieczeniem takiej pożyczki będzie zastaw nieruchomości, co z pewnością zwiększy kwotę możliwych do otrzymania środków pieniężnych. Z tego też względu pomimo niskich dochodów otrzymanie pożyczki w odpowiednio wysokiej kwocie będzie jak najbardziej możliwe.

Konsorcjum Finansowe – pożyczki pod zastaw dowolnej nieruchomości – sprawdź!

http://konsorcjumfinansowe.pl/

Długi okres spłaty
Kolejną bardzo ważną zaletą pożyczki pod zastaw nieruchomości jest okres, na jaki można otrzymać środki pieniężne. Taka pożyczka może bowiem zostać udzielona nawet na okres 30 lat. Dzieje się tak głównie z uwagi na fakt, iż ryzyko zmiany wartości zabezpieczenia w przyszłości jest dosyć małe, dlatego też banki bardzo chętnie udzielają pożyczek pod zastaw nieruchomości na wiele lat. Dzięki takiemu rozwiązaniu można liczyć na dosyć niskie miesięczne raty, które można dopasować do osiąganych dochodów.

Niskie oprocentowanie
Pożyczki pod zastaw nieruchomości odznaczają się w większości przypadków dosyć niskim oprocentowaniem, które ustalane jest adekwatnie do ewentualnego ryzyka, które bank musi ponieść w związku z udzielonym zobowiązaniem. Z uwagi na fakt, iż zabezpieczeniem spłaty pożyczki jest określona nieruchomość, to ryzyko jest dosyć niskie, przez co bank może pozwolić sobie na zastosowanie niezbyt wysokiego oprocentowania. Taka pożyczka jest niezwykle opłacalna, jednak jedynym warunkiem otrzymania środków pieniężnych jest posiadanie nieruchomości. Im wyższa wartość nieruchomości, tym lepiej, ponieważ można starać się wtedy o wyższą kwotę pożyczki oraz niższe jej oprocentowanie. W sytuacji, gdy dana osoba nie dysponuje własną nieruchomością, to przedmiotem zabezpieczenia może być nieruchomość należąca do osoby trzeciej, oczywiście tylko i wyłącznie za jej zgodą. W takim przypadku osoba zaciągająca kredyt odpowiada za nim całym swoim majątkiem, natomiast właściciel nieruchomości odpowiada wyłącznie przedmiotem zabezpieczenia. Takie rozwiązanie jest niewątpliwie bardzo dużą zaletą pożyczki hipotecznej pod zastaw nieruchomości, dzięki czemu praktycznie każda osoba może zdecydować się na jej zaciągnięcie.

Share This Post

Post Comment